Роз’яснення освітнього омбудсмена Сергія Горбачова у етері «Виклики громад у сфері освіти під час воєнного стану»

Згідно частини 6 статті 25 Закону України "Про освіту": за облаштування укриття в закладі освіти відповідає засновник. Якщо засновником закладу освіти є місцева влада – саме вона відповідальна за облаштування укриття. Саме засновник закладу освіти зобов’язаний забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов.
Директор закладу освіти, згідно статті 25 Закону України "Про освіту", відповідає за організацію освітнього процесу. До його сфери відповідальності входить видача необхідних наказів, розпоряджень, організація навчання, комунікація з батьками, безпекові тренування з учителями та дітьми. За відсутність коштів відповідає не директор, а засновник.Так само директор закладу не може відповідати за відсутність укриття, якщо місцева влада не виділила коштів на нього.
Учитель відповідає за те, що в разі оголошення тривоги він збере дітей, перед тим навчивши цьому, виведе у безпечне місце, триматиме під контролем в укритті, і поверне до класу. Учитель не може відповідати за наслідки війни в країні.
Відповідальність за життя та здоров'я учнів кожен несе в межах своїх повноважень.

<<Раннє попередження та евакуація у разі нападу (брошура)>>

<<Презентація "Раннє попередження та евакуація учасників освітнього процесу у разі нападу або ризику нападу на ЗО">>

<<Паспорт безпеки Деснянського ліцею>>

<<Наказ № 59 "Про затвердження Порядку раннього попередження та евакуації у разі нападу або ризику нападу" >>